sklep on-line
On line:
Licznik odwiedzin:Candy całoroczne
POLUB NAS NA FACEBOOKU

Spiewak-hand-made

Wypromuj również swoją stronę

WARSZTATY DLA DZIECI - relacje

piątek, 28 października 2011

19 października jak co tydzień odbyły się zajęcia decoupage dla dzieci w Milanowskim Centrum Kultury. Oto jedna z powstałych prac.

 

zajęcia decoupage dla dzieci

Serdecznie zapraszam na kolejne zajęcia w następną środę.

Wszelkie informacje i zapisy: tel. 787-636-018

czwartek, 27 października 2011

17 października odbyły się kolejne zajęcia rękodzielnicze, na których kontynuowałyśmy "wariacje" na temat papierowej wikliny. Powstały wspaniałe ramki na zdjęcia, a w nich zdjęcia jak żywe :-)

zajęcia dla dzieci papierowa wiklina

Zapraszam na kolejne warsztaty w następny poniedziałek o godz. 17:00. Zajęcia odbywają się w kawiarence "U Artystek" ul. Warszawska 36, Milanówek.

Wszelkie informacje i zapisy tel. 787-636-018

12 października w Milanowskim Centrum Kultury odbyły się kolejne zajęcia decoupage dla dzieci. Tym razem ozdabiałyśmy wieszaki na ubranka.

Na zdjęciu przykładowa praca.

zajęcia decoupage dla dzieci

Zapraszam serdecznie na kolejne zajęcia już w następna środę o godz. 17:15

Wszelkie informacje i zapisy: tel. 787-636-018

10 października na zajęciach rękodzielniczych dziewczynki zapoznały się w stopniu absolutnie podstawowym z tajnikami papierowej wikliny. Wyplatanie póki co zostawiłyśmy sobie na późniejsze zajęcia, gdy paluszki będą już bardziej sprawne, ale nawet bez wyplatania powstały prześliczne kolczyki i podkładki pod kubeczki.

zajęcia dla dzieci

Przypominam, że zajęcia z rękodzieła odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 17:00 w kawiarence "U Artystek" ul. Warszawska36 w Milanówku. Serdecznie zapraszam, są jeszcze 2 miejsca.

Informacje i zapisy: tel. 787-636-018 lub mailowo: recznie.robione@wp.pl

piątek, 21 października 2011

5 października odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia decoupage w Milanowskim Centrum Kultury. 

Powstały dwie prześliczne deseczki.

zajęcia decoupage dla dzieci

piątek, 07 października 2011

3 października o godzinie 18:15 odbyły się warsztaty decoupage dla dzieci. Tym razem dziewczynki poznały technikę spękań jednoskładnikowych. Powstały piękne deseczki.

zajęcia decoupage dla dzieci

 

Zapraszam na zajęcia w poniedziałek o godz. 18:15 do kawiarenki "U Artystek" w Milanówku. Wszelkie informacje: tel. 787-636-018

3 października odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty rękodzielnicze dla dzieci. Na pierwsze spotkanie przygotowałam jakby się wydawało dosyć prostą pracę. Ozdabiałyśmy kolorowymi cekinami drewniane ramki. Jak się okazało o prostocie tej techniki można by dyskutować. Spróbujcie przykleić maleńkie cekiny całe zamoczone w kleju do drewna, a będziecie wiedzieć co mam na myśli :-)

zajęcia rękodzielnicze dla dzieci

 

Kolejne warsztaty już za tydzień w poniedziełek o godz. 17:00 w kawiarence "U Artystek" ul. Warszawska 36 w Milanówku. Są jeszcze 2 miejsca więc można się zapisać. Tel.: 787-636-018

poniedziałek, 25 lipca 2011

Tak jak wcześniej zapowiadałam zamieszczam dziś relację z dwóch tygodni warsztatów dla dzieci. Zajęcia odbywały się niemal hurtem każdego dnia od pn do pt. Łacznie obdyło sie kilkadziesiąt różnych warsztatów, na których powstawały przepiękne prace. Ze względu na brak czasu (każdy kto pisze bloga wie jaka pracochłonna jest obróbka zdjęć)  przedstawię tylko część powstałych prac.

Na warsztatach ARTCYKLINGOWYCH powstały ozdoby z patyczków do lodów.

warsztaty artcyklingowe

 

Na warsztatach BIŻUTERYJNYCH powtawały bransoletki, kolczyki, zawieszki do telefonów oraz korale.

warsztaty biżuteryjne

 

Na warsztatach z SZYCIA czy jak kto woli KRAWIECKICH powstało bardzo dużo prac i ku mojemu ogromnegu zaskoczeniu, były to jedne z najbardziej lubianych zajęć szczególnie przez tę młodszą częśc kursantek.  Dziewczynki chętnie walczyły z igłami, choć łatwo nie było.

Powstały między innymi broszki

warsztaty z szycia

 

korale

warsztaty z szycia

 

patchorkowe serca

warsztaty z szycia

 

Na warsztatach TKACKICH miały powstać duże kilimy, ale dziewczyki wolały jednak kocyki dla misiaczków.

Tak wyglądały prace w trakcie.

warsztaty tkackie

 

A tu ukochany miś jednej z moich kursantek, który towarzyszył nam na zajęciach. Pewnie ucieszy się z kocyka, który utkała dla niego Wiktoria :-)

Ukochany Miś Wiktorii

 

Warsztaty SZYDEŁKOWANIA okazały się największym wyzwaniem :-) Podjęły się tego najdzielniejsze z najdzielniejszych kursantek. Mimo, że nie powstały żadne konkretne prace to jednak emocje towarzyszące robieniu łańcuszka -  niezapomniane i dla mnie i dla dziewczynek :-)

warsztaty szydełkowania

 

Warsztaty DECOUPAGE tradycyjnie były najbardziej oblegane. Ilośc prac, która na nich powstała jest "niezliczona", ja przedstawię tylko część z nich.

bransoletki

warsztaty decoupage

 

deseczki

warsztaty decoupage

 

obrazki i serduszka

warsztaty decoupage

 

organizery na biurko

warsztaty decoupage

 

pudełeczka

warsztaty decoupage

 

słoiki na żelki :-) Kto nie lubi żelek ...

warsztaty decoupage

 

świeczniki

warsztaty decoupage

 

wieszaki

warsztaty decoupage

 

Korzystając z okazji chciałabym podziękować wszystkim moim kursantkom wakacyjnym. Jesteście zdolne, pełne pasji i chęci tworzenia co mnie ogromnie cieszy, bo to oznacza, że w przyszłości, nie będziecie opływać w chińskich dodatkach :-) Szczególnie chciałam podziekować mojej niezmordowanej artystycznie kursantce Ani S, która mało, że chodzi na moje zajęcia przez cały rok 2 razy w tygodniu, to jeszcze w edycji wakacyjnej nie opuściła ani jednych zajęć.

czwartek, 21 lipca 2011

Z dużym opóźnieniem ogłaszam niniejszym, że wszystkie cykliczne grupy warsztatowe zakończyły swoja działalność wraz z zakonczeniem roku szkolnego. Na ostatnich zajęciach jakie się odbyły dzieci dekupażowały i powstały śliczne wazoniki. Jeden z nich przedstawiają zdjęcia poniżej.

warsztaty decoupage

Jednocześnie informuję, że od października ruszą nowe grupy warsztatowe. Zapisy ruszą 1 września. 

W między czasie odbyły się też liczne warsztaty wakacyjne, ale o tym w następnym poście ...

poniedziałek, 20 czerwca 2011

13 czerwca tak jak w każdy poniedziałek zebrała się grupa Dziecięcej Akademii Rękodzieła. Tym razem "na warsztat" wzięłyśmy decoupage :-) podobnie jak w czwartkowej grupie decoupage dziewczynki ozdabiały wieszaki na swoje ulubione ubranko. Efekty zamieszczam poniżej.

Dziecięca Akademia Rękodzieła

Przypominam, że już w poniedziałek 27.06.2011 rusza cykl warsztatów rękodzielniczych dla dzieci i młodzieży. Między innymi decoupage, biżuteria, warsztaty tkackie. Zajęcia będą się odbywały każdeco dnia w godzinach popołudniowych od 17:00. Bliższe informacje i zapisy mailowo recznie.robione@wp.pl lub tel.: 787-636-018.

piątek, 17 czerwca 2011

9 czerwca na zajęciach w Milanowskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty decoupage, na których dziewxzynki zdobiły wieszaki na ubranka :-)

Oto powstałe prace.

zajęcia decoupage dla dzieci

wtorek, 14 czerwca 2011

6 czerwca w ramach Dziecięcej Akademii Rękodzieła dziewczynki ozdabiały drewniane ramki za pomocą cekinów. Z rozmachu powstała nawet bransoletka :-)

Dziecięca Akademia Rękodzieła

piątek, 10 czerwca 2011

2 czerwca na zajęciach decoupage w MCK Milanówek dzieci zdobiły szklane spodki. Szkło jak to szkło - materiał ryzykowny, szczególnie w rękach dzieci, bo wystarczy sekunda nieuwagi i zamiast spodeczka jest szkiełek garsteczka. Jednak strat nie było zbyt wiele, zbił się tylko jeden spodek i to na początku zajęć więc przy mojej pomocy mała kursantka mogła szybko zrobić nową pracę. Niestety nie udało mi się zrobić wszystkich zdjęć, bo dzieci jakoś szybko zaczęły wychodzić z zajęć, ale większość udało mi się "uchwycić". Moim zdaniem prace wyszły pięknie.

zajęcia decoupage dla dzieci

30 maja odbyły się zajęcia, na których dziewczynki robiły bransoletki z muliny. Zadanie okazało się trudniejsze niż mi się wydawało i pojawiło się sporo kłopotów w trakcie pracy. Mimo to dziewczyny walczyły dzielnie. Tym bardziej żałuję, bo jakimś cudem źle ustawiłam aparat i zdjęcia prac wyszły tragicznie, tak więc nawet nie mam co pokazać  :-(

poniedziałek, 06 czerwca 2011

27 maja w Szkole Podstawowej w Radziejowicach obyły się kolejne już warsztaty decoupgage. Tym razem dzieci zdobiły okrągłe pudełeczka ze sklejki. Moim zdaniem wyszły fantastycznie.

zajęcia decoupage dla dzieci

zajęcia decoupage dla dzieci

26 maja odbyły się warsztaty decoupage dla dzieci, na których powstała wspaniała biżuteria. Każda z uczestniczek warsztatów zrobiła kolczyki oraz wisiorek.

zajęcia decoupage dla dzieci

23 maja odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Dziecięca Akademia Rękodzieła. Podobnie jak dwa poprzednie spotkania kontynuowałyśmy tkanie na krosnach. Niestety nie zdązyłam zrobić zdjęć wszystkich prac :-)

warsztaty decoupage

Dziecięca Akademia Rękodzieła

czwartek, 02 czerwca 2011

19 maja na zajęciach w Milanowskim Centrum Kultury dzieci zdobiły drewniane serduszka. Będą one doskonałym prezentem na Dzień Mamy.

Oto prace dzieci, jestem przekonana, że mamusie będą zachwycone :-)

zajęcia decoupage dla dzieci

piątek, 20 maja 2011

16 maja odbyło sie kolejne spotkanie z cyklu Dziecięcej Akademii Rekodzieła. Dziewczynki kontynuowały swoje trace tkackie, tym razem szło im już o wiele sprawniej, choć oczywiście niesforne nitki platały się nadal. Poniżej wklejam kilka zdjęć.

To prace w trakcie.

Dziecięca Akademia Rękodzieła

 

A to skończona już praca. Basia utkała kocyk dla swojej lalki.

Dziecięca Akademia Rękodzieła

12 maja w Milanowskim Centrum Kultury odbyły się zajęcia, na których dziewczynki zdobiły słoiki. Słoiki po ozdobieniu oraz udekorowaniu wstążeczką zamieniły się w śliczne wazoniki.

zajęcia decoupage dla dzieci

środa, 18 maja 2011

9 maja na zajęciach Dziecięcej Akademii Rękodzieła rozpoczęliśmy cykl zajęć tkackich. Wszystkie uczestniczki zajęć po raz pierwszy zetknęły się z krosnami i pojęciem "tkanie". W brew pozorom nie było łatwo, a nawet powiedziałabym, że chwilami były sytuacje bardzo trudne. No bo jak tu takie 7-letnie paluszki mają upilnować placzącej się stale włóczki, a jak zapamiętać gdzie ma być osnowa a gdzie wątek, a jak zawiązać supełek tak aby mocno trzymał, ale nie był widoczny? To były najwieksze dylematy na poczatku zajęć.  Za to pod koniec kiedy już dziewczynki wpadły w rytm, tkały z takim zapałem, że aż szkoda było kończyć zajęcia :-) Dalsze relacje z warsztatów tkackich już za tydzień.

Tu dziewczynki w trakcie pracy.

Dziecięca Akademia Rekodzieła

 

A tu prace dziewczynek w zbliżeniu, oczywiście jeszcze nieskończone.

Dziecięca Akademia Rękodzieła

 

Już wkrótce rusza nowy cykl warsztatów tkackich dla dzieci w wieku 7-10 lat. Zajęcia będą się odbywały w kawiarence "U Artystek" w Milanówku. Zapisy pod nr tel: 787-636-018 lub e-mail: recznie.robione@wp.pl

Serdecznie zapraszam jest tylko kilka miejsc.

wtorek, 10 maja 2011

5 maja odbyły się kolejne warsztaty decoupage dla dzieci. Tym razem dziewczynki zdobiły pudełeczka na biżuterię.

Oto prace, które powstały na zajęciach.

zajęcia decoupage dla dzieci

zajęcia decoupage dla dzieci

środa, 04 maja 2011

29 kwietnia w piatek poprowadziłam zajęcia decoupage dla dzieci w szkole podstawowej w Radziejowicach. Dzieci miały po raz pierwszy styczność z technika decoupage, tym bardziej brawo za piękne prace, które wykonały.

To cała ekipa decoupage.

zajęcia decoupage dla dzieci

 

A to wszystkie prace w zbliżeniu.

zajęcia decoupage dla dzieci

A to kolejne, lecz tym razem już poświąteczne warsztaty decoupage dla dzieci w Milanowskim Centrum Kultury. Tym razem dziewczynki ozdabiały pojemniki na kredki.

zajęcia decoupage dla dzieci

21 kwietnia na zajęciach w Milanowskim Centrum Kultury dzieci ozdabiały świąteczne świeczniki. Poniżej przedstawiam tylko dwie prace.

zajęcia decoupage dla dzieci

 
1 , 2 , 3